*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Görme Engelliler İçin Dijital Matematik Kütüphanesi Oluşturuldu  (Okunma sayısı 1930 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Görme Engelliler İçin Dijital Matematik Kütüphanesi Oluşturuldu

Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED), görme engelli gençlerin matematik derslerinde yaşadığı sıkıntıları aşabilmeleri için erişilebilir dijital matematik kütüphanesi oluşturdu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatını dijital ortama aktaran EGED, yeni içeriklerin oluşturulabilmesi için Ankara’da 25 gönüllü öğretmene eğitim verdi. Eğitimde ofis programlarında bulunan denklem araçlarıyla matematik içeriklerinin nasıl oluşturulabileceği anlatıldı.

EGED Eğitim Komisyonu üyesi Oğuz Akkaya, “Biz görme engellilerin matematik yapabileceklerine dair inançların değiştirmek, dolayısıyla ilerde sayısal alanları seçmeleri ve farklı alanlarda meslek edinmelerini, kariyer hedefi koyabilmelerini sağlamak istiyoruz” dedi.

T24

ETİKETLER Dijital KütüphaneEğitimde Görme Engelliler DerneğiErişilebilirMatematik kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45