*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Salihli Halk Eğitim Merkezi’nden Engellilere Kurs  (Okunma sayısı 2091 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Salihli Halk Eğitim Merkezi’nden Engellilere Kurs
« : 03 Haziran 2014, 09:39:00 »
Salihli Halk Eğitim Merkezi’nden Engellilere Kurs

Salihli Halk eğitim Merkezi ve Tüm Engelliler Derneği İşbirliğinde, 23 yaş üstü zihinsel engelli vatandaşlara 4 adet el sanatları kursu açıldı. 30 zihinsel engelli vatandaşın katılımıyla gerçekleşen kurslarda birçok engelli vatandaş meslek sahibi oldu.

Salihli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kamil Erbay konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “2013-2014 Eğitim Öğretim yılı içerisinde, zihinsel engelli vatandaşlarımıza yönelik 4 adet el sanatları kursu açtık. Bu kurslarımıza 30 kursiyer katılım gösterdi. Halk oyunları kursumuza 20 zihinsel engelli vatandaş, EMSS (Engelli memur Seçme Sınavı) kursumuza 12 zihinsel engelli vatandaş katılım gösterdi. Geçtiğimiz yılda EMSS kursuna katılan 6 bedensel engelli kursiyerimiz devlet memuru olmaya hak kazanmıştı. Bu kurslarımızın yanında birde 6 zihinsel engelli vatandaşımıza da okuma yazma kursu açtık. Kurslarımıza katılım gösteren ve destek veren herkese teşekkür ederiz” dedi.

Tüm Engelliler Derneği Başkanı Gülçin Kocatürk ise yaptığı açıklamada, “Bize bu kursları açmamızda desteklerini esirgemeyen; Salihli İlçe Kaymakamı Ertan Peynircioğlu’na, Salihli İlçe Şube Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek’e ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kamil Erbay’a verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

30.04.2014 - İHA

Anahtar Kelimeler : Bu aşamada bir lider  ne kadar uzun süre kalırsa, moral düşüklügü  gruptan ayrılmalar o kadar fazlalaşır.