*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Kızılay'dan Engelli Okullarına Destek  (Okunma sayısı 1838 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Kızılay'dan Engelli Okullarına Destek
« : 03 Haziran 2014, 10:28:52 »
Kızılay'dan Engelli Okullarına Destek

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, özel eğitime muhtaç çocuklar için kurdukları iş atölyelerine destek beklediklerini söyledi.

Türk Kızılayı, 207 zihinsel engelli çocuğun eğitim gördüğü Fatih Eram Özel Meslek Eğitim Okulu'nda zihinsel engelli çocuklar için kurduğu giyim atölyesini açtı. Atölyede, zihinsel engelli çocuklara dikiş, ilik açma, düğme dikme gibi beceriler kazandırılacak.

Akar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, daha önce okula bir anaokulu da kazandırdıklarını hatırlatarak, bu aşamadan sonra okulla ilişiklerini kesmediklerini kaydetti.

Okulda bir de meslek edindirme sınıfı açma gereği hissettiklerini belirten Akar, şu bilgileri verdi:

"Merter şubemiz ve Merterli İşadamları Platformu'nun bağışladığı dikiş makineleri ve alet edevatla böyle bir sınıf açtık. Türkiye çapında bu tür çalışmalarımız devam ediyor. Özel eğitime muhtaç çocukların okuyacağı engelli sınıflarının oluşturulması ve engellilerimize hizmet veren okullarımıza meslek edindirme sınıflarının açılması gibi bir misyon belirledik. Halkımızın, bağışçılarımızın katkısıyla bu sınıfları hızla açmaya devam ediyoruz. Burada okuyan çocuklarımız mezun olduktan sonra becerileri, meslekleri olacak. Hayata atılıp para kazanmak durumunda olacaklar. Kendi hayatlarını idame ettirmeyle alakalı ailelerine yardım edecekler."

Kızılay'ın engellilere yönelik desteklerinin devam edeceğini ifade eden Akar, "Hürkiye'ye bu konuyla alakalı bağışlarını Kızılay'a teksif etmelerini ve Kızılayın 'Alo 168' ücretsiz danışma hattından bu konuyla alakalı bilgi almalarını ve '2868'e boş sms atarak. bu sınıflara katkıda bulunmalarını rica ediyorum" diye konuştu.

Okul Müdürü Hamdi Uzun, öğrencilerinin süslediği mumu, günün anısına Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar'a hediye etti.

14.05.2014 - AA

Anahtar Kelimeler : Liderlik etkileme sürecinde yukarıya dogru çıkıldıkça yapılması gereken; o an hangi aşamada oldugunun dogru keşfi  tanımı ve o aşamada başarılı olmak için gereken nitelikleri bilmek ve uygulamaktır.