*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0533 392 33 88

Gönderen Konu: ENGELLİLER SOSYAL HAYATA KATILMALI  (Okunma sayısı 3772 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 4969
ENGELLİLER SOSYAL HAYATA KATILMALI
« : 06 Aralık 2014, 09:44:36 »
"ENGELLİLER SOSYAL HAYATA KATILMALI"Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, toplumun bir parçası olan engelli vatandaşların da sosyal hayata katılması gerektiğini söyledi.

Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, toplumun bir parçası olan engelli vatandaşların da sosyal hayata katılması gerektiğini söyledi.
           3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle Görme Engelli, Bedensel Engelli ve Zihinsel Engelli Derneklerinin ziyaretçileri Başkan Mustafa Çelik'i makamında ziyaret etti. Engellilere kanunların ve bütçenin elverdiği ölçülerde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurgulayan Başkan Çelik," Kapımız sizin için ardına kadar açık. Sizi anlıyor, ihtiyaçlarınızı biliyor ve çözmek için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz" dedi.
            Böylesi anlamlı bir günde gerçekleştirilen ziyaretlerden dolayı misafirlerine teşekkür eden Başkan Çelik, "Göreve geldiğimizden bu yana birçok sivil toplum örgütleriyle birlikte faaliyetler yürütüyoruz. İnşallah sizlerin de yapacağı organizasyonlarda bir arada olmaktan mutluluk duyarız. Siz ne kadar mutlu olursanız biz de o kadar mutlu ve huzurlu oluruz" diye konuştu.
         Kocasinan Belediyesi olarak özellikle amatör sporun ve sporcunun yanında olduğunu vurgulayan Başkan Çelik," Sizler gibi kardeşlerimizin yanında olmaya da devam edeceğiz. Hiç çekinmeden belediyemizin kapısını çalabilirsiniz. Şu anda elimiz ayağımız tutuyor ama bir saniye sonra durumumuzun ne olacağını Rabbim bilir. Biz de, bir sıkıntı olması halinde aynı duruma gelebiliriz. Dolayısıyla o duruma düşmeden o durumdaki arkadaşlarımızın kaygısını biz içimizde hissediyoruz."şeklinde konuştu.
          Başkan Çelik sözlerine şöyle devam etti,"Bundan sonrası için ilçemizdeki kaldırımların asfalta iniş yerlerini sadece bir tekerlekli sandalye sığacak kadar değil tamamen yola sıfır yapacağız. Kocasinan’da artık engelli rampası olmayacak. Bundan sonraki imal edeceğimiz tüm yeni kaldırımları da engelli-engelsiz ayırımını ortadan kaldırarak herkesin kullanabileceği şekilde imal edeceğiz. Tabi ki sizler gibi sivil toplum kuruluşları bir takım projeler geliştirip ortaya koyacak ki bizler sizlere yardımcı olalım. Sizlerin dertleri ele dertlenebilelim, ihtiyaçlarınızı karşılayabilelim. Böyle bir imkânı bizlere verdiğiniz için asıl biz size teşekkür ediyoruz. Bekir Yıldız Başkanımın bu konuda yaptığı çalışmalar takdire şayandı. Biz de ondan aldığımız bayrağı daha ileri taşıyacağız."
          Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Süleyman Ekici de," 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle sizi ziyaret etmek istedik. Hem projelerimizden bahsetmek, mümkünse desteğinizi almak hem de Kayseri’de görmeyenlerin neler yapabildiğini ifade etmek için buradayız" şeklinde duygularını dile getirdi.
          Bedensel Engelliler Spor Kulubü Başkanı Faruk Şahin de," 3 Aralık Dünya Engeliler Günü’nü bir takım etkinliklerle kutluyoruz. Basketbolcu ve futbolcularımızla sizi ziyarete geldik. Bu benim size beşinci gelişim. Her geldiğimde aynı sıcaklıkla bizi karşılıyorsunuz. Bu da bize güven veriyor, size olan itimadımız artıyor" dedi.
         Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Hasan Aykülteli de yaptığı konuşmasında, "Kocasinan Belediyesi'ne ait olan zihinsel engelliler merkezinde sizin katkılarınızla çocuklarımız beceri kursları alıyor, ücretsiz yemek yiyor. Servislerini Büyükşehir Belediyemiz yapıyor. Katkı ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz" şeklinde görüşlerini ifade etti.


Kaynak kayseriyenihaber.com ulaşmak için tıklayın.