*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Aydın Ticaret Borsası Otizm Okulu İçin Çalışma Başlattı  (Okunma sayısı 1364 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Aydın Ticaret Borsası Otizm Okulu İçin Çalışma Başlattı

Aydın Ticaret Borsası, ildeki üstün zekalı çocukların eğitimi için 2 milyon 300 bin liraya yaptırılan Bilim ve Sanat Merkezi Okulu'na sağladığı katkının ardından Otizm Okulu için de çalışma başlattı.

Borsa Başkanı Adnan Bosnalı, Otizm Okulu için hayırsever bir işadamından 10 milyon dolar destek sağlanacağını söyledi.

Borsa tarafından okul tanıtımıyla ilgili düzenlenen toplantıya, Başkan Adnan Bosnalı, Vali Yardımcısı Halil Canavar, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre de katıldı.

Hayırsever desteği

Aydın'ın tarımsal ürünlerine değer katarak elde edilen geliri eğitime harcadıklarını dile getiren Bosnalı, "Eğitim alanında yaptığımız en büyük yatırım bu okul. Aydın'a eğitim alanında bir müjdemiz daha var. Aydın'a bir otizm okulu kazandıracağız. Çin seyahatinde tanıştığımız İstanbullu bir işadamı bu okula 10 milyon dolar bağışta bulunacak. Prosedürleri aşabilirsek bir yıl içerisinde Otizm Okulu'nun temelini atacağız" dedi. Aydın Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ticaret Borsası arasında yapılan protokolün ardından temeli atılan ve bir yıl içerisinde tamamlanan okul, Şubat 2015'te eğitim öğretime başladı. Türkiye'nin 72'nci, Aydın'ın ilk ve tek okulunda 182 öğrenciye eğitim veriliyor.

18.06.2015 - Yeni Asır

Etiketler: çalışacak pompacılar aranıyor İZMİR SEFERİHİSAR HUZUR Otele genç tecrübeli TAHSİLLİ kalifiye yatılı BAY resepsiyonist ayrıca KATÇI bayan DERGİMİZE 1.200TL net maaşla baylar, bayanlar