*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0533 392 33 88

Gönderen Konu: UBER Engelliler İçin Önemli Bir Adım Attı!  (Okunma sayısı 614 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 4921
UBER Engelliler İçin Önemli Bir Adım Attı!
« : 23 Kasım 2018, 22:56:17 »
UBER Engelliler İçin Önemli Bir Adım Attı!Dünya genelinde teknolojinin hızla gelişmesine rağmen engelliler halen ulaşımda sıkıntı çekiyor. Bu durumu göz önüne alarak Uber engelliler için önemli bir plan hazırlıyor!

Uber engelliler için önemli bir proje peşinde!

Engelli vatandaşların sokakta yürürken veya ulaşımda birçok sıkıntıyla karşılaştıklarını gören şirket, ulaşımda sıkıntı yaşatmayacak bir sistem getirmeyi amaçlıyor. Öncelikle tekerlekli sandalye kullanan insanlar için geliştirilecek proje daha sonrasında görme engeli bulunan insanlar içinde tekrar güncellenecek.

İlk olarak araçların arka kapılarına otomatik açılıp kapanabilen bir tekerlekli sandalye rampası eklenecek. Bununla birlikte aracın içerisi standart araçlarına göre daha geniş tasarlanacak ve tekerlekli sandalyelerin kaymamasını sağlayan kilit sistemi entegre edilecek.

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi ise yaptığı bir basın açıklamasında “Engellilerin uygulama üzerinde en fazla 15 dakika içerisinde erişebilecekleri araçlar tahsis edilecek ve en önemlisi bu araçların ücretlendirmeleri, standart fiyatlardan farklı olmayacak.” dedi.

Bu projenin geliştirilme sürecinde Uber, MV Transportation şirketiyle iş birliği yapacak. Uber engelliler için özel hizmetini ilk olarak New York, Boston, Philadelphia, Washington DC, Chicago ve Toronto’da başlatacak. Kısa bir süre içerisinde globale yayılması bekleniyor.

Eleştirmek gerekirse, bunun gibi projeler şirketlerin yapmakla yükümlü olduğu şeyler arasında yer alıyor. Geç kalınması bile hata. Ülkemizde de, Dünya genelinde de engelliler için düzenlememiz gereken çok şey var. Umarız teknolojinin de bu denli geliştiği bir süreçte onların rahatlığını amaçlayan projeler geliştiririz.

21.11.2018 - shiftdelete.netEtiketler : ÖZÜRLÜLERİ KALKINDIRMA DERNEĞİ ANADOLU SAKATLAR DERNEĞİ BESNİ ŞUBESİ  BESNİ ENGELLİLERLE DAYANIŞMA DERNEĞİ KAYSERİ ENGELLİLER VE AİLELERİ DERNEĞİ MEVLÜT