*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0544 716 20 45

Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0544 716 20 45

Gönderen Konu: Instagram Görme Engelliler İçin Geliştirdiği Yeni Özelliğini Duyurdu  (Okunma sayısı 432 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 4889
Instagram Görme Engelliler İçin Geliştirdiği Yeni Özelliğini DuyurduInstagram, görme engelli olanların platformu daha kolay kullanmasını amaçlayan yeni özelliklerin kullanıma sunulduğunu açıkladı. Araçlar, ağa yüklenen fotoğrafların bir açıklamasını duymalarını sağlayacak.

Instagram, yeni özelliğiyle görme engellilerin platformu kullanmasını kolaylaştırıyor. Instagram, görme engelliler için 2 yeni özelliğini sundu.

İlk araç, bir fotoğrafın içeriğini otomatik olarak tanımlayan ve daha sonra kullanıcının fotoğrafı kaydırdıklarında bir ses açıklaması oluşturan nesne tanıma teknolojisini kullanıyor. Kullanıcının Instagram özet akışında, kendi profillerinde ve keşif işlevinde bulunan fotoğraflar için kullanılabilir.

İkincisi, kullanıcıların, karşıya yüklendiklerinde fotoğrafın daha ayrıntılı bir açıklamasını oluşturmaları için özel alternatif metin oluşturmasına olanak tanıyor. Fotoğrafın açıklamasını duymak için ekran okuyucusuna güvenen görme engelli olanlar, daha sonra AI tarafından otomatik olarak yaratılanın aksine, bu alt metni duyuyorlar.

29.11.2018 - MilliyetEtiketler : ÇEVRE KÖYLER KÜLTÜR DAYANIŞMA DERNEĞİ SIDDIK CAMİİ VE MÜŞTEMİLATI YAPTIRMA VE YAŞATMA DERNEĞİ SEYYİD BURHANETTİN HAZRETLERİ DERNEĞİ SEYYİD KAYSERİ MERKEZ