*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Sinop'ta Yüzün Tamamını Koruyan Maske Üretildi  (Okunma sayısı 262 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5025
Sinop'ta Yüzün Tamamını Koruyan Maske Üretildi
« : 29 Mayıs 2020, 12:53:44 »
Sinop'ta Yüzün Tamamını Koruyan Maske ÜretildiSinop'ta bulunan bir fabrika, yüzün tamamını koruyan ve temizlendikten sonra tekrar kullanabilme özelliği olan maskenin üretimine başladı.

Sinop'ta bir fabrika, nefes ve öksürük yoluyla bulaşan koronavirüsten korunmak için önemli rol oynayan maskede yeni bir üretime geçti.

YÜZÜN TAMAMINI KORUYAN MASKENİN ÜRETİMİNE BAŞLANDI

Fabrikada yüzün büyük bölümünü kapatan maske üretimine başlandı.Yüz koruyucu siperlik, kullanıcının görmesini engellemeden yüz bölgesinin tamamının dış ortamla ilişkisinin kesilmesini sağlıyor. Bu sayede havada taşınan ve askıda kalabilecek zararlı parçacıklara, sıvılara karşı da koruma sağlıyor. Yüz koruyucu siperlik, kullanıcının çalışma ortamına bağlı olarak belirli aralıklarla uygun dezenfektan veya çamaşır suyu içeren suyun içinde temizlenebiliyor.

TEMİZLENEBİLEN MASKE UZUN SÜRE KULLANILABİLİYOR

Fabrika Genel Müdür Yardımcısı Ozan Bala konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ürünlerimiz endüstri mühendislerimiz tarafından dünyanın en kaliteli ham maddelerini kullanılarak yoğun çalışmalar sonucu tasarlanmıştır. Patenti ve dizaynı tamamen tarafımıza aittir. Bildiğiniz üzere Covid 19 havada salınarak insan vücuduna geçmektedir. Gördüğünüz gibi göz, burun ve ağız temasını tam olarak engelliyor bu ürünümüz. Bu sayede tam koruma sağlamakta. Ürünümüzün bir güzel yönü de temizlenebilip olup uzun süre kullanılabilmesi. Korumanın yanı sıra sağlamlık testlerinden de tam not almıştır. Tasarımı ve kullanım rahatlığı ile insan yoğunluğunun fazla olduğu ortamlarda iş yerlerinde kısacası günlük yaşamının her alanında kullanıma uygundur. Ürünümüz ilk olarak sağlık personellerimize verilecek olup daha sonrasında da tüm eczane ve mağazalarda sizlerde buluşacaktır" dedi.Sinop Bilim Sanayi ve Ticaret Müdürü Feridun Delen ise, "Böyle bir projenin ilimizden çıkmasın büyük mutluluk duymaktayım. Bu üretilen ürünün koronavirüsün başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın güvenle kullanabileceği ve bunun yayılmasına büyük engel teşkil edeceği görülmektedir" diye konuştu. kaynak: İHA11 Mayıs 2020