Gönderen Konu: Bakım Hizmetleri Değerlendirici Eğitimi Başladı  (Okunma sayısı 496 defa)

Çevrimdışı Kayseriengelliler

  • Yönetici
  • Tam Üye
  • *****
  • İleti: 136
Bakım Hizmetleri Değerlendirici Eğitimi Başladı
« : 16 Temmuz 2020, 22:54:36 »
Bakım Hizmetleri Değerlendirici Eğitimi BaşladıEngelli ve yaşlı alanında çalışan personele yönelik uzaktan eğitim yöntemiyle 5 gün sürecek değerlendirici eğitimi 6 Temmuz 2020 tarihinde başladı.

29 konu başlığının işleneceği eğitimin açılışında bir konuşma yapan Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan KOÇ; değerlendirici eğitiminin gelecek yıllarda engelli ve yaşlı alanında refah seviyesini artmasına ciddi aracılık edeceğini, bu yolda uzun soluklu hizmetlerin başarılması adına atılan önemli bir adım olduğunu belirtti.

Genel Müdür Sayın KOÇ konuşmasında ayrıca: mahremiyet ve güvenlik temelli, izlenebilir ve ölçülebilir bakım hizmeti ilke ve unsurlarını benimseyen, ihtiyacı olan her yaşta vatandaşımıza kaliteli hizmet götürme gayreti ile oluşturulan Bakım Hizmetleri Kalite Standartları (BHKS)’nın önceliklerimiz arasında yer aldığının altını çizdi

Bakım Hizmetleri Kalite Standartlarının ilk önemli ayaklarından birisi olan kurum ve kuruluşlar için standartların zorunlu hale gelmesini sağlayan  “Bakım Hizmetleri Kalite Standartları Yönergesi” 16 Aralık 2019 tarihinde yayımlanmıştı. Yönerge kapsamında, tüm bakım kuruluşları, Türkiye'ye özgü oluşturulan kalite standartlarına göre değerlendirilecektir.

Genel Müdürlüğümüzün uzmanları, sahada görev yapan personelimiz ve konuyla ilgili çalışan akademisyenlerin de katkısıyla, uluslararası örnekleri inceleyerek yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde kalite standartlarını içeren uygulama rehberi ve eğitim modülleri oluşturulmuştur. Bu kapsamda hazırlanan eğitim, standartları uygulayacak tüm bakım kuruluşları için yol gösterici nitelikte olacaktır.

Bu eğitimde; bakım hizmetleri kalite standartlarına ilişkin açıklamalar ile öz değerlendirme süreci, kalite göstergeleri, bu göstergelerin nasıl ölçüleceği, değerlendirmeye katkısı ve puanlama sisteminin temel argümanlarına ilişkin detaylı bilgiler aktarılacaktır.

Kaynak: ailevecalisma.gov.tr/eyhgm

09 Temmuz 2020