*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Yaşlı Kadın Kiraya Yapılan Zam Sonrası Engelli Oğluyla Sokakta Kaldı  (Okunma sayısı 831 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Yaşlı Kadın Kiraya Yapılan Zam Sonrası Engelli Oğluyla Sokakta Kaldı

Körfez’de yaşayan yaşlı kadın engelli oğlu kiraya yapılan zam sonrası sokakta yaşamaya başladıklarını söyledi. Engelli oğlu ile sokakta yaşayan kadın “Bana 2 Bin TL yaşlı aylığı veriyorlar. Bununla ben nereye gideyim?” dedi.

Derinleşen ekonomik kriz her gün içler acısı bir hal almaya devam ediyor. Kriz sebebiyle birçok sık rastlanmaya başlayan olaylardan birisi de kiracılar ile ev sahiplerinin karşı karşıya gelmesi oldu. Yüksek enflasyon sebebiyle fahiş rakamlara ulaşan kira ücretleri kiracıları zorlamaya devam ediyor. Bunlardan birisi de Körfez de engelli çocuğu ile yaşayan yaşlı kadının başına geldi.

“Zam sokakta yaşıyor”

Yaşlı kadın zam sonrası oğluyla birlikte sokakta yaşadığı söyledi. Körfez Fatih Mahallesinde sokakta kalan aile feryat etti. Sokakta kalan aile kiralarına yapılan zammın ardından 2 bin liraya çıkan kirayı ödeyemedikleri için evlerinden çıkmak zorunda kaldıklarını yayımladıkları bir videoyla ifade etti. Aile eşyalarıyla birlikte Fatih Mahallesinde bulunan Yavuz Sultan Spor Tesisinin karşısındaki istinat duvarının hemen altında yaşıyor. Eşyaları ile birlikte sokakta kalan ailenin annesi, oğlunun engelli olması sebebiyle çalışamadığını ve kendisinin 2 bin lira yaşlı aylığı ile kirasını ödeyemediğini öne sürdü. Daha sonra bulundukları noktadan ayrılan ailenin akıbeti hakkında bir bilgiye ulaşılamadı. Ailenin akrabalarının yanına gitmiş olabileceği ifade ediliyor.

“2 bin lira aylıkla ben nereye gideyim”

Yaşlı kadın videoda “Bir göz evim olsun” diyen kadın, “2 bin TL aylıkla ben nereye gideyim. Bana 2 Bin TL yaşlı aylığı veriyorlar. Bununla ben nereye gideyim. Bunu yiyeyim mi, su, elektrik parası mı vereyim? Ne yapayım, gücüm yetmedi” dedi.

kocaeligazetesi.com.tr

ETİKETLER EngelliKiracıKocaeliKörfezYaşlı AylığıYaşlı Kadın kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45