*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Tolga Murat Balıkçı Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda 3 Altın Madalya Kazan  (Okunma sayısı 783 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 4948
Tolga Murat Balıkçı Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda 3 Altın Madalya KazandıEngelli sporcu Tolga Murat Balıkçı, Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda engeli bulunmayan sporcuların yarıştığı “Monster” kategorisinde şampiyon oldu. Balıkçı, 3 ayrı altın madalya kazandı.

İzmir Foça'da yaşayan Tolga Murat Balıkçı, 1998'de henüz 17 yaşındayken geçirdiği trafik kazasında sol bacağını kaybetti. Balıkçı, hayata küsmek yerine vücut geliştirme sporuyla daha sıkı bağlandı. Girdiği tüm yarışmalardan altın madalyalarla dönen Balıkçı, son olarak , WFF-WBBF Dünya Vücut Geliştirme Federasyonu tarafından Litvanya'nın Kaunas kentinde, 19-21 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen Dünya Şampiyonası'na katıldı. Tolga Murat Balıkçı şampiyonanın ilk gününde kendi kategorisinde sahneye çıktı ve şampiyonluğa ulaştı.

DÜNYADA ILKI GERÇEKLEŞTIRDI

 Ayrıca "All Category Overall Champion" ünvaını kazandı. Kendi kategorisinde dünya şampiyonluğunu bir kez daha kazanan Tolga Murat Balıkçı için yıllardır beklediği, imkansız denilen hedefe ulaşmak kalmıştı. Yarışma komitesine başvurarak, "Monsters (Canavarlar)" kategorisinde, engeli bulunmayan sporcularla yarışmak istediğini belirtti. Balıkçı'nın bu talebi komite tarafından kabul edildi. Engeli bulunmayan sporcularla birlikte sahneye çıkan Tolga Murat Balıkçı, dünyada bir ilki gerçekleştirmeyi başardı. "Monsters (Canavarlar)" kategorisinde rakiplerini geride bırakan Balıkçı, şampiyonluğa ulaştı. Duygularını anlatan Tolga Murat Balıkçı, "Dünyada düşünülmesi bile imkansız bir başarıya ülkem adına imza attım. Ülkeme 3 altın madalya ile dönmenin gücünü, gururunu yaşıyorum. Bu yarışı yeni doğan kızım için yaptım ve kazandım" dedi.

26.10.2018 - Sabah